Menu

Technológia

Operačný mikroskop KAPS 1300 Operačný mikroskop KAPS 1300

Operačný mikroskop KAPS 1300

Operačný mikroskop je optické zariadenie na zväčšovanie obrazu a dokonalé osvetlenie pracovného poľa. Umožňuje lekárovi pracovať až s 30 x násobným zväčšením a tým ošetrovať s vysokou presnosťou a precíznosťou. Ľudské oko takúto rozlišovaciu schopnosť nemá, nedokáže dostatočne rozlíšiť všetky detaily jemných štruktúr a ich zmeny. Všetko, čo je aj výbornému zraku skryté, dokáže operačný stomatologický mikroskop odhaliť.

Výhody

1. Vyšetrenie a presné stanovenie diagnózy, zhotovenie dokonalých výplní

Pri vyšetrení mikroskopom rozpoznávame aj najmenšie kazy, nedokonalé zhotovenie výplní, previsy, včas a presne diagnostikujeme fraktúry a infrakcie (praskutie) zubov, ktoré nie sú identifikovateľné ani rentgenovým vyšetrením. Výplne dokážeme vymodelovať do najmenších detailov, čoho výsledom je vysoko estetická a funkčná výplň.

2. Endodoncia (ošetrenie koreňových kanálikov)

Vnútorný priestor zuba a koreňové kanáliky sú pre ľudské oko bez optických pomôcok neviditeľné a nevie rozlíšiť všetky detaily. Mikroskop umožní dokonalý prehľad, rozlíšiť všetky detaily a pomáha nám úspešne riešiť komplikované endodontické ošetrenie zahnutých koreňových kanálikov, odstránenie zalomených nástrojov a kvalitne ošetriť zuby, ktoré by sa inak museli vytrhnúť.

3. Parodontológia a chirurgia

Operačný mikroskop pomáha lekárovi využiť mikrochirurgické postupy a minimalizovať invazivitu zákroku, čo výrazne eliminuje pooperačné ťažkosti pacientov a skracuje fázu hojenia. Umožňuje maximálnu presnosť chirurgického zákroku, ktorý nie je možné previesť bez tohto optického prístroja. Počas chirurgického ošetrenia si lekár vytvára obraz dokumentácie celého priebehu zákroku.

4. Protetika

Ďalšie využitie mikroskopu sa nachádza v protetike. Používa sa na precíznu preparáciu, kontrolu kvality obrúsenia zubov pod korunku alebo mostík. Ďalej kontrolu presnosti zhotovenej protetickej práce až po nalepenie korunky alebo mostíka bez poškodenia okolitých tkanív.

logo-bottom
Sme nové, moderné stomatologické centrum s vlastným RTG pracoviskom. Naše zariadenie ponúka komplexné stomatologické ošetrenie pre deti a dospelých.

Viac informácií...

Ordinačné hodiny

Pondelok
Utorok
Streda
Štvrtok
Piatok

07.30 - 15.00
07.30 - 15.00
07.30 - 15.00
07.30 - 15.00
07.30 - 15.00

Kontaktné údaje

RiaDental Clinic, s.r.o.
Budova MAGNUS
A. Rudnaya 23
010 72 Žilina

Tel.: 041 / 56 56 555
Mobil: 0944 437 551

Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.