Menu

Detská stomatológia

Detská stomatológia Detská stomatológia

Detský pacienti tvoria špecifickú skupinu pacientov, pretože vyžadujú osobitý prístup a spoluprácu rodičov. Mliečne zuby tvoria podstatnú súčasť vývoja stálych zubov. A čas im venovaný sa neskôr premietne na stave a vývoji chrupu v dospelosti. Všetci vieme, že najväčším nepriateľom mliečnych zúbkov je cukor a to v rôznej podobe. Rovnako dlhé cmúľanie cumľov, pitie z fľašky alebo cmúľanie prstov, ktoré častokrát vedie k nerovnomernému vývoju čeľuste a tým k skryveniu zúbkov. Následne môžu vzniknúť poruchy rozvoja reči a tvorbe slov. Preto je zubná starostlivosť veľmi dôležitá a netreba ju odkladať do prerezania prvých tvrdých zubov. Prvú náštevu u zubára by malo dieťa absolvovať už v 1. roku. V období, keď do ambulancie neprichádza s akútnymi ťažkosťami. Vďaka čomu dieťa získava príjemné skúsenosti so zubným ošetrením. Buduje si vzťah k zubnému lekárovi na ďalšie obdobie. Získava sebavedomie, správne návyky a základy ústnej hygieny. Výsledkom je mladý motivovaný pacient bez kazov, zápalov a iných bolestí.

Výhody

  • Prevencia vzniku kazu
  • Predchádzanie bolesti
  • Prevencia vzniku nerovnomerného vývoja chrupu

Čo by ste mali vedieť

  • Dôležité je si uvedomiť, že za zdravie dieťaťa zodpovedajú rodičia. Aby sa zabránilo predčasným stratám trvalých zubov, vzniku vývojových nerovností čeľuste, chrupu a zubov, mali by rodičia s dieťaťom absolvovať pravidelne kontrolné prehliadky 2-krát ročne.

logo-bottom
Sme nové, moderné stomatologické centrum s vlastným RTG pracoviskom. Naše zariadenie ponúka komplexné stomatologické ošetrenie pre deti a dospelých.

Viac informácií...

Ordinačné hodiny

Pondelok
Utorok
Streda
Štvrtok
Piatok

07.30 - 15.00
07.30 - 15.00
07.30 - 15.00
07.30 - 15.00
07.30 - 15.00

Kontaktné údaje

RiaDental Clinic, s.r.o.
Budova MAGNUS
A. Rudnaya 23
010 72 Žilina

Tel.: 041 / 56 56 555
Mobil: 0944 437 551

Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.