Menu

Fixné zubné náhrady

Fixné zubné náhrady Fixné zubné náhrady

Pri rozsiahlom poškodení zuba, ktoré nie je možné efektívne ošetriť výplňou, inlayou alebo onlayou, je potrebné nahradenie chýbajúceho zuba v podobe korunky, mostíka alebo protézy. Korunky a mostíky patria medzi fixné náhrady, nevyberajú sa z dutiny ústnej, ale priamo sa nalepujú na pripravené zuby v ústach. Definitívne korunky môžu byť vyrobené z kovokeramického alebo celokeramického materiálu. Kovokeramická korunka má vnútornú časť vystlanú kovovým plášťom, na ktorom je napálená keramika vo viacerých vrstvách. Celokeramická korunka je vysoko estetická translucentná, nevyžaduje si rozsiahle brúsenia z pôvodného zubného tkaniva, ako kovokeramika. Jej vnútro je tvorené tvrdým pevným, húževnatým keramickým materiálom. Pri rozsiahlejších defektoch chrupu, kde chýba jeden alebo skupina viacerých zubov indikujeme mostík. Ide o fixné ošetrenie, kde všetky nahradzované zuby sú súčasťou mostíka, tzv. medzičleny. Nosnou jednotkou konštrukcie sú zuby susediace s medzerou, tzv. piliere, ktoré sa musia obrúsiť do požadovaného tvaru pod korunku. Mostíky môžu byť kovokeramické alebo celokeramické. Technologický postup výroby mostíkov je rovnaký s korunkami.

Čo by ste mali vedieť

  • Ak sa rozhodnete pre kovokeramickú alebo celokeramickú korunku, zvyšujete životnosť funkčne oslabeného zuba.

logo-bottom
Sme nové, moderné stomatologické centrum s vlastným RTG pracoviskom. Naše zariadenie ponúka komplexné stomatologické ošetrenie pre deti a dospelých.

Viac informácií...

Ordinačné hodiny

Pondelok
Utorok
Streda
Štvrtok
Piatok

07.30 - 15.00
07.30 - 15.00
07.30 - 15.00
07.30 - 15.00
07.30 - 15.00

Kontaktné údaje

RiaDental Clinic, s.r.o.
Budova MAGNUS
A. Rudnaya 23
010 72 Žilina

Tel.: 041 / 56 56 555
Mobil: 0944 437 551

Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.